Author Topic: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes  (Read 38450 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #120 on: 2008-12-18, 08:48:49 »
Oprócz tego, stosunkowo ma³o jest ujêæ, których oczekiwa³bym po tego typu wydawnictwie: zbli¿eñ na gryf (je¿eli ju¿ s± to strasznie rwane), pokazywania szczegó³ów, mimiki twarzy etc., czyli tych wszystkich rzeczy, których czêsto nie sposób zauwa¿yæ bêd±c na koncercie.
Wiem, wola³by¶ pewnie by by³o to zrealizowane bardziej klasycznie, jak np. ten koncertowy clip When, gdzie przyk³adowo bardzo wyra¼nie widaæ ca³± solówkê gran± przez Petera (od pocz±tku do koñca) i gdzie generalnie widaæ jak ca³y zespó³ gra. My¶lê, ¿e masz trochê racji i takich ujêæ rzeczywi¶cie brakuje na najnowszym DVD, niemniej bardzo dobrze ogl±da siê "The Roundhouse Tapes" - mia³ byæ zarejestrowany wielki rockowy show zespo³u z jego nieuchwytn± atmosfer± i to im siê uda³o. Imho oba wydawnictwa koncertowe Opeth na DVD znakomicie uzupe³niaj± siê i oba ogl±dam z ogromn± przyjemno¶ci±.
« Last Edit: 2008-12-18, 08:51:30 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Ave

  • Posts: 25
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #121 on: 2009-02-10, 12:33:17 »
Zamówi³em na Mystic wydanie specjalne The RoundHouse a przysz³o zwyk³e... zap³aci³em oczywi¶cie jak za specjalne. Ale jestem wkur... 

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #122 on: 2009-02-10, 12:51:50 »
Zamówi³em na Mystic wydanie specjalne The RoundHouse a przysz³o zwyk³e... zap³aci³em oczywi¶cie jak za specjalne. Ale jestem wkur... 
Niestety to by³o do przewidzenia, dlatego tak du¿o pisali¶my przedtem o ró¿nych innych wydaniach - wiadomo by³o, ¿e deluxe edition to jedynie tylko 1000 sztuk na ca³y ¶wiat i obecnie mo¿na je bêdzie zdobyæ jedynie okazyjnie, np. na Allegro.

Edit: swoj± drog± w opisie Mystic nie ma wzmianki, ¿e posiadaj± edycjê specjaln±. Czy¿by obiecali Ci co¶, czego nie posiadaj± w dystrybucji? Je¿eli tak, z³ó¿ reklamacjê.
« Last Edit: 2009-02-10, 13:33:27 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Ave

  • Posts: 25
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #123 on: 2009-02-10, 13:38:14 »
Ju¿ wyja¶niam. Zadzwoni³em tam maj±c nadziejê ¿e to jedynie pomy³ka. Osoba która odebra³a poinformowa³a mnie ¿e na pewno nie mo¿na ju¿ kupiæ edycji limitowanej i ¿e nie od¶wie¿y³em strony dlatego mam star± ofertê. Po 15 od¶wie¿eniach nic siê jednak nie zmieni³o :shock: zostawi³em to bez komentarza. Za jakie¶ 5 minut wchodze na strone i co widze opis znikn±³ zupe³nie a za 2 minuty znowu sie pojawi³ ale poprawiony bez pocztówek itp. ³adnie sie skurw... z mystica bawi±. Szkoda ¿e nie zrobi³em screen'a bo mo¿e móg³bym im co¶ udowodniæ.

Na Twoim miejscu na pewno najpierw od¶wie¿y³abym znajomo¶æ ze s³ownikiem ;)   /aibrean

orty poprawione.

Chce kto¶ kupiæ the roundhouse london dvd nowe nieu¿ywane?
« Last Edit: 2009-02-11, 08:21:46 by Ave »

Demon

  • Posts: 58
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #124 on: 2009-02-15, 01:46:11 »
Hm.... chyba mia³em sporo szczê¶cia. Odwiedzi³em od tak sobie media markt i jedyne dvd jakie mieli to w³a¶nie edycja specjalna. By³o to jakie¶ 2 tygodnie temu.

Wykonanie Live Roku - Face of Melinda :)
Just one second,
and I was left with nothing.
Her fragrance still pulsating through damp air.
That day came to an end.
And she had lost in me, her Credence

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #125 on: 2009-06-19, 18:59:20 »
Kto¶ chce wygraæ cover-art DVD na p³ótnie z podpisami zespo³u?
(tutaj)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #126 on: 2010-11-01, 20:26:18 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #127 on: 2010-11-01, 20:45:00 »
Czy sk³ad DVD nie pokrywa siê przypadkiem z tym limitowanym wydaniem, a nie zwyk³ym? To nieco obni¿a warto¶æ limitowanego do 1000 sztuk i dawno wyprzedanego limitowanego DVD. :x Mo¿e to egoistyczne z mojej strony, ale nie podoba mi siê to mno¿enie wydañ w ró¿nych konfiguracjach a¿ do tego stopnia, przynajmniej w tym przypadku.
I mam nadziejê, ¿e nowa p³yta nie wyjdzie w wersji zwyk³ej, winylowej i trzeciej trzyp³ytowej, na której znajdziemy kr±¿ek z coverami i kr±¿ek z instrumentalnymi wersjami utworów... ;S

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #128 on: 2010-11-01, 20:56:53 »
Czy sk³ad DVD nie pokrywa siê przypadkiem z tym limitowanym wydaniem, a nie zwyk³ym?
Peaceville Records nie podaje, by ten najnowszy trzyp³ytowy zestaw mia³ zawieraæ pamiêtny "exclusive art booklet featuring the work of Travis Smith", maj±cy wchodziæ jedynie w sk³ad 1000-egzemplarzowej "deluxe edition".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #129 on: 2010-11-01, 22:01:20 »
Chodzi³o mi o zawarto¶æ samego kr±¿ka, która ró¿ni³a siê o ile dobrze pamiêtam wzglêdem zwyk³ej wersji ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #130 on: 2010-11-01, 22:19:15 »
Chodzi³o mi o zawarto¶æ samego kr±¿ka, która ró¿ni³a siê o ile dobrze pamiêtam wzglêdem zwyk³ej wersji ;)
Ró¿nica by³a chyba tylko w tym dodatkowym booklecie z grafikami Travisa, pocztówkach oraz slipcase, ale same dyski chyba niczym siê nie ró¿ni³y...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Stansfield

  • Posts: 175
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #131 on: 2011-09-15, 14:15:07 »
Ogl±da³em ostatnio i kompletnie mi siê ten koncert nie podoba. Wbrew widocznym staraniom realizatorów jest on kompletnie wyprany z klimatu, brzmi plastikowo i sucho, co zupe³nie rozmija siê z moim w³asnym do¶wiadczeniem Opeth na ¿ywo.
bring our minds together, press them tight

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #132 on: 2011-09-15, 15:13:55 »
Ogl±da³em ostatnio i kompletnie mi siê ten koncert nie podoba. Wbrew widocznym staraniom realizatorów jest on kompletnie wyprany z klimatu, brzmi plastikowo i sucho, co zupe³nie rozmija siê z moim w³asnym do¶wiadczeniem Opeth na ¿ywo.
Ja ten koncert zas³ucha³em na ament (ogl±da³em chyba trzy razy, ale audio jest jednak wygodniejsze) i zupe³nie nie mogê siê zgodziæ. Lamentations by³o fajne, ale bez przesady, nowy te¿ jest ok, ale w drugiej czê¶ci musia³em sobie poskracaæ utwory o gadanie ¿eby siê tego da³o s³uchaæ, a w³a¶nie na TRT jest wszystko ok. Nie za d³ugo, dobre brzmienie i nastrojowo.

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #133 on: 2011-09-15, 15:24:03 »
Ja ten koncert zas³ucha³em na ament (ogl±da³em chyba trzy razy, ale audio jest jednak wygodniejsze) i zupe³nie nie mogê siê zgodziæ. Lamentations by³o fajne, ale bez przesady, nowy te¿ jest ok, ale w drugiej czê¶ci musia³em sobie poskracaæ utwory o gadanie ¿eby siê tego da³o s³uchaæ, a w³a¶nie na TRT jest wszystko ok. Nie za d³ugo, dobre brzmienie i nastrojowo.

Zgadzam się. Wizualnie tego koncertu przyznam, że nie znam, natomiast fonicznie uważam, że jest bardzo dobrze zagrany i zrealizowany. Przy np. Lamentations to TRT brzmi naprawdę jak koncert.

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #134 on: 2011-09-15, 21:00:06 »
Ja ten koncert zas³ucha³em na ament (ogl±da³em chyba trzy razy, ale audio jest jednak wygodniejsze) i zupe³nie nie mogê siê zgodziæ. Lamentations by³o fajne, ale bez przesady, nowy te¿ jest ok, ale w drugiej czê¶ci musia³em sobie poskracaæ utwory o gadanie ¿eby siê tego da³o s³uchaæ, a w³a¶nie na TRT jest wszystko ok. Nie za d³ugo, dobre brzmienie i nastrojowo.

Zgadzam siê. Wizualnie tego koncertu przyznam, ¿e nie znam, natomiast fonicznie uwa¿am, ¿e jest bardzo dobrze zagrany i zrealizowany. Przy np. Lamentations to TRT brzmi naprawdê jak koncert.
Brzmi genialnie :) I wygl±da ¶wietnie. Bardzo naturalnie :) Zasadniczo nie tak ³atwo dobrze nagraæ koncert. Z koncertówek przyznam szczerze lubiê to i MM-The Last Tour on earth i tyle. Wiêkszo¶æ mi nie podchodzi

 

lofty-success