Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421145 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8295 on: 2013-05-20, 18:05:15 »
W³a¶nie w³±czy³em Leprous - Coal - wysz³o dzisiaj. Pocz±tek ¶wietny, znakomicie siê zapowiada :D
A na yt mo¿na obejrzeæ clip do The Cloak.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #8296 on: 2013-05-20, 21:28:55 »
W³a¶nie w³±czy³em Leprous - Coal - wysz³o dzisiaj. Pocz±tek ¶wietny, znakomicie siê zapowiada :D

Kupiles w Torrent Records? :P
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8297 on: 2013-05-20, 22:07:31 »
W³a¶nie w³±czy³em Leprous - Coal - wysz³o dzisiaj. Pocz±tek ¶wietny, znakomicie siê zapowiada :D

Kupiles w Torrent Records? :P

Mhmm, chocia¿ akurat nie torrent, no ale. Ale s³ucham w³a¶nie drugi raz i my¶lê, ¿e chcia³bym mieæ wraz z dwoma poprzednimi albumami. Solidna p³yta, kilka fragmentów rozjecha³o mnie niczym walec ju¿ za pierwszym razem. Stylistycznie poszli trochê w innym kierunku ni¿ na poprzednim kr±¿ku, ale mam wra¿enie, ¿e ten album jest po prostu dojrzalszy, powa¿niejszy.
Edit: tego albumu trzeba s³uchaæ g³o¶no. ¦ciszanie go kastruje.





Nowy utwór Karnivool do pos³uchania i pobrania zupe³nie za darmo! Faktycznie odrobinê to pobrzmiewa Mars Volt±...
« Last Edit: 2013-05-21, 01:23:04 by Callahan »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8298 on: 2013-05-21, 15:24:49 »
Nowy utwór Karnivool do pos³uchania i pobrania zupe³nie za darmo! Faktycznie odrobinê to pobrzmiewa Mars Volt±...

Faktycznie, tym razem znacznie bli¿ej Mars Volty w przeciwieñstwie do subtelnego przyToolenie "Sound Awake". Ciê¿ko cokolwiek wyrokowaæ, ale bez skonsumowania ca³ego albumu lepiej siê nie wypowiadaæ, bo wydaje siê, ¿e wiele tam siê bêdzie dzia³o. Z innej beczki, Kamil na fejsie zachêca do pos³uchania Fismoll (Let's Play Birds) - ca³kiem przyjemne. Poza tym, w tej chwili nowy Stone Temple Pilots.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8299 on: 2013-05-21, 19:18:50 »
Faktycznie, tym razem znacznie bli¿ej Mars Volty w przeciwieñstwie do subtelnego przyToolenie "Sound Awake". Ciê¿ko cokolwiek wyrokowaæ, ale bez skonsumowania ca³ego albumu lepiej siê nie wypowiadaæ, bo wydaje siê, ¿e wiele tam siê bêdzie dzia³o.
Trudno wnioskowaæ po jednym utworze, bo na Sound Awake mieli¶my przecie¿ ostry Set fire to the Hive (który promowa³ album teledyskiem), a trudno powiedzieæ, by by³ reprezentatywny dla reszty kr±¿ka. Mo¿liwe, ¿e ten nowy kawa³ek znów bêdzie takim wyskokiem. Niemniej zapowiada siê bardzo interesuj±co.

Jestem po czterech odtworzeniach Coal Leprous i jak na razie jest to dla mnie chyba najlepsza p³yta tego roku. ¦wie¿e, powa¿ne, dojrza³e, progresywne granie. Spodziewa³em siê czego¶ innego, wiêc jestem mocno zaskoczony, szczególnie, ¿e oczekiwa³em dobrego albumu, a dosta³em wyj±tkowo wy¶mienity, zyskuj±cy z ka¿dym ods³uchem. Wci±gn±³em siê niesamowicie i na pewno w najbli¿szych dniach przes³ucham go jeszcze wiele razy.

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8300 on: 2013-05-21, 19:23:10 »
Mnie wci±¿ trzyma mocno

Russian Circles - Station

PS Bêdê sk³adaæ zamówienie na amazon.uk jakby kto¶ co¶ potrzebowa³ to pisaæ - czekam do pt.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8301 on: 2013-05-21, 19:49:36 »
Jestem po czterech odtworzeniach Coal Leprous i jak na razie jest to dla mnie chyba najlepsza p³yta tego roku. ¦wie¿e, powa¿ne, dojrza³e, progresywne granie. Spodziewa³em siê czego¶ innego, wiêc jestem mocno zaskoczony, szczególnie, ¿e oczekiwa³em dobrego albumu, a dosta³em wyj±tkowo wy¶mienity, zyskuj±cy z ka¿dym ods³uchem. Wci±gn±³em siê niesamowicie i na pewno w najbli¿szych dniach przes³ucham go jeszcze wiele razy.

Ja dopiero po jednym, wiêc nawet nie bêdê próbowa³ wypowiadaæ siê finalnie, ale jest w tej p³ycie co¶, co jak mi siê wydaje, ogromnie mnie poci±ga, podobnie ja nowy album The Black Heart Rebellion. Jak pos³ucham "Coal" trochê wiêcej, wtedy spróbujê wypowiedzieæ siê pe³niej. ¦wietna ok³adka nb. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #8302 on: 2013-05-21, 22:09:17 »


Po tych wszystkich latach nadal miazdzy!
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8303 on: 2013-05-21, 22:19:03 »
(...) ¦wietna ok³adka nb. :)

Loooool, a ja popatrzywszy na ok³adkê stwierdzi³am "ale dziadu, s³uchaæ siê odechciewa" i nie pos³ucha³am... :lol:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8304 on: 2013-05-22, 11:35:37 »
Wiem, chcia³a¶ powiedzieæ: "spieprzaj dziadu". ;)  Popatrz Kas, jak± ludzie maj± ró¿n± wra¿liwo¶æ, jednym podoba siê to, innym tamto... ;)  Mi ta ok³adka przyjemnie kojarzy siê z filmami o pirackich skarbach. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8305 on: 2013-05-22, 12:49:56 »
Mi ta ok³adka przyjemnie kojarzy siê z filmami o pirackich skarbach. ;)

Hah, ju¿ bardziej odleg³ego od klimatu p³yty skojarzenia nie potrafi³bym wymy¶liæ :D Mi raczej z kopalni± wêgla, diamentami itp. Jak w teledysku do The Cloak, którzy wrzuca³ gdzie¶ wcze¶niej Jacek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8306 on: 2013-05-22, 13:25:21 »
Mi ta ok³adka przyjemnie kojarzy siê z filmami o pirackich skarbach. ;)

Hah, ju¿ bardziej odleg³ego od klimatu p³yty skojarzenia nie potrafi³bym wymy¶liæ :D Mi raczej z kopalni± wêgla, diamentami itp. Jak w teledysku do The Cloak, którzy wrzuca³ gdzie¶ wcze¶niej Jacek.

To te diamenty i diamentowa czaszka tak mi zamigota³y. :mrgreen:  Ale fakt, kopalnia pasuje bardziej. Choæ pamiêtam jaki¶ amerykañski film familijny, w którym grupa m³odzie¿y poszukiwa³a skarbu pirata Jacka bodaj¿e i odnalaz³a ten skarb razem z ko¶ciotrupem pirata (z obowi±zkow± przepask± na oku) na statku pirackim, który znajdowa³ siê w jakiej¶ grocie, kopalni... ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8307 on: 2013-05-22, 17:16:16 »
Faktycznie, tym razem znacznie bli¿ej Mars Volty w przeciwieñstwie do subtelnego przyToolenie "Sound Awake". Ciê¿ko cokolwiek wyrokowaæ, ale bez skonsumowania ca³ego albumu lepiej siê nie wypowiadaæ, bo wydaje siê, ¿e wiele tam siê bêdzie dzia³o.
Trudno wnioskowaæ po jednym utworze, bo na Sound Awake mieli¶my przecie¿ ostry Set fire to the Hive (który promowa³ album teledyskiem), a trudno powiedzieæ, by by³ reprezentatywny dla reszty kr±¿ka. Mo¿liwe, ¿e ten nowy kawa³ek znów bêdzie takim wyskokiem. Niemniej zapowiada siê bardzo interesuj±co.

Jestem po czterech odtworzeniach Coal Leprous i jak na razie jest to dla mnie chyba najlepsza p³yta tego roku. ¦wie¿e, powa¿ne, dojrza³e, progresywne granie. Spodziewa³em siê czego¶ innego, wiêc jestem mocno zaskoczony, szczególnie, ¿e oczekiwa³em dobrego albumu, a dosta³em wyj±tkowo wy¶mienity, zyskuj±cy z ka¿dym ods³uchem. Wci±gn±³em siê niesamowicie i na pewno w najbli¿szych dniach przes³ucham go jeszcze wiele razy.


wow, kto¶ ¼le otagowa³ kawa³ek Mars Volta.. jaka szkoda, ¿e nie lubiê MV :P

seriously, trochê tu Panowie sobie polecieli. Ciekawym elementem jest dorzucenie screamów do ich muzyki, ale kawa³ek wydaje mi siê strasznie rozmem³any a na koniec jak spojrza³em na czas trwania to siê zdziwi³em, ¿e to jednak nie by³o 20 minut - niesamowicie siê d³u¿y³.. Ale jak to mówi± Rosjanie: "to each his own"

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8308 on: 2013-05-23, 10:53:06 »

Pierwsze demo Sonheillon - d¼wiêk faktycznie na poziomie demo, jakby nagrane na kaseciaka ;), ale dla wprawnego ucha to nie powinien byæ problem. Jak Voice podchodzi Ci ten materia³?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #8309 on: 2013-05-23, 11:29:54 »
Zajebiste! Brzmi jeszcze lepiej niz long - pelen oldskul!
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

 

lofty-success